Hakkımızda

Firmamız 1987 yılında Alp FAKIOĞLU tarafından Eretna İlaç A.Ş. ismiyle ilaç üretim ve pazarlama faaliyetlerine Ankara'da başlayarak 2012 yılında ailemize ait olan Fako İlaçları A.Ş. ismiyle yer değiştirmiştir. 2016 yılında ise ilaç patent ve ruhsatlar devir için Münüre FAKIOĞLU adına kurulmuş olan Fako İlaçları A.Ş.'ye devredilmiştir.

Firmamız birçok jenerik ilacın bioeşdeğerlilik ve klinik çalışmalarını tamamlayarak ruhsat ve üretim aşamasına getirmiştir. Birçok Antibiyotiği ise pandeminin baş göstermesi sebebiyle ertelemiştir.

Fako İlaç faaliyetlerinin bir kısmını Almanya ve Montenegro'da devam ettirmektedir. Aynı zamanda da bu iki ülkede kendi adına ilaç üretimlerini yapmaktadır.

2020 yılı başlarında ayrıca  Katamonu/Seydiler organize sanayi bölgesinde fabrika üretim tesisinin temellerini atmıştır. (Devlet hibe destek projesi kapsamında). Kısa süreliğine ilaç üretimini çeşitli anlaşmalı ilaç üretim kapasitesi yüksek fabrikalarda devam etmektedir. Bu süreçte üretimimizin bir kısmını piyasaya arz ettik ve edeceğiz. Proje bitiminde 450 adedi aşkın jenerik ve orjinal ilaçlarımızı piyasaya arz edeceğiz.

+90 (212) 264 08 28
info@fakoilac.com.tr
X